دردهای شبیه به قاعدگی در هفته سی و چهارم بارداری و نگرانی از زایمان زودرس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بنده در هفته 34 بارداری هستم و در بارداری قبلیم در 31 هفتگی یه زایمان زودرس داشتم. الان دوباره طول سرویکسم کوتاه شده و دکتر بهم استراحت مطلق داده (در هفته 32 طول سرویکسم 20 میلی متر بود). از هفته 28 هفته ای یه پرولوتون 500 میزنم و روزی سه تا قرص ایزوپرین می خورم. الان چند روزه دردایی شبیه درد پریودی نصفه شبا میاد سراغم البته خیلی خفیف و کوتاه. خیلی نگرانم. خواستم ببینم آیا با وجود استراحت مطلق و این داروها احتمال داره زودتر از 36 هفتگی زایمان کنم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

بله، بعضی وقت ها با وجود دارو و استراحت باز هم زایمان زودرس اتفاق میافتد به خصوص شما که زایمان زودرس قبلا داشتید این به منزله نگران کردن شما نیست فقط جنبه هشدار دارد، اگر دردهایتان بیشتر شد حتما به بیمارستان مراجعه کنید و بهتر است برای بلوغ ریه های جنین آمپول بتامتازون تزریق کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان