دانشنامه فرزند

آیا با تاخیر در قاعدگی و انقباضات شکمی احتمال بارداری وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 6 دی ماه پریود شدم و 10 دی تموم شد پریودم. قصد بارداری داریم اما به دلیل شغل همسرم و دوری از خونه زمانهای مناسبی نتونستیم اقدام کنیم و 11 تا 14 دی نزدیکی داشتیم و آخرین اقداممون توو ماه دی همون 14 ام بوده. امروز 11 بهمن و من پریود نشدم، علائمی مثل دل درد کم و انقباض شکمی داشتم و کمردرد دارم همچنان، 5 روز پیش بیبی چک گذاشتم منفی بود. با توجه به اینکه پریود من گاهی عقب میفته احتمال بارداری هست؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

برای اطمینان از نتیجه آزمایش بتا اچ سی جی انجام دهید تا بارداری قطعی مشخص شود اگر جواب منفی بود باردار نیستید. سعی کنید دیدار با همسرتان بیشتر در روزهای نزدیک تخمک گذاری شما باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...