دانشنامه فرزند

لکه بینی هنگام مصرف قرص پروژسترون در زمان اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من ۳۷ سال دارم. مهر ماه سال گذشته یه سقط خودبخود داشتم (در هفته ۵). الان ۶ ماهه اقدام به بارداری کردم که نشدم، ۲ ماهه با مراجعه به پزشک آمپول hcg در روز ۱۴ پریود زدم و قرص استروژن رو از ۹ تا ۱۴ پریود یک عدد و پروژسترون رو از ۲۰ تا ۲۵ پریود دو عدد مصرف میکنم. این ماه که دیروز بیستمین روز پریودم بود قرص پروژسترون رو شروع کردم و امروز صبح که ۲۱ پریودم هست لکه بینی داشتم که تا حالا سابقه نداشته (با توجه به اینکه پریودهای من همیشه منظم بوده) لطفا به من بگید که چکار کنم؟ آیا لکه بینی در روز ۲۱ طبیعی هست؟ پزشکم الان ایران نیست به یه پزشک دیگه مراجعه کنم؟ مصرف پروژسترون رو ادامه بدم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، لکه بینی بدلیل مصرف قرص پروژسترون در این زمان از سیکل بوده و چه قرص را ادامه دهید چه خیر، احتمالا ادامه خواهد داشت. شما قرص را مصرف کنید. وقتی پزشکتان برگشت در این رابطه به او اطلاع دهید. مساله ای نیست که نیازمند اقدام فوری باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...