تست خون بارداری را چه زمانی بدهیم بهتر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 42 سال دارم، اولین روز آخرین قاعدگی ام 4 دی ماه بوده و طول دوره قاعدگی ام 24 تا 27 روزه است. روز پنجم قاعدگی قرص کلومفین به مدت 4 شب (شبی 2 عدد) مصرف کرده ام. دو ماه است که اقدام به بارداری کرده ام و مدت 5 ماه است که ازدواج کرده ام. دو روز قبل تست خون بارداری دادم و منفی بوده ولی هنوز پریود هم نشده ام. بی حالی، حساس بودن نوک پستان و حالت تهوع را در این مدت داشته ام. آیا لازم است که تست را تکرار کنم یا نه؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

تست خون برای بارداری بهتر است زمانی که یک هفته تقریبا از زمان پریود شما گذشته و اتفاق نیفتاده انجام شود، زیرا جواب دقیقتری دارد، اگر در چند روز آینده پریود نشدید سونوگرافی از رحم انجام بدید تا مطمئن شوید و دلیل این اتفاق نیز مشخص شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها