دانشنامه فرزند

آیا بی بی چک منفی اعتبار دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 31 سالمه، 161 قد، 62 کیلو وزن دارم، یک سال و 4 ماهه ازدواج کردم، 7 ماهه تو اقدامم، آزمایش هورمون و سونوی تخمک گذاری نرمال بود، از اسید فولیک 1، 6 ماه و اسید فولیک 400 این ماه استفاده کردم، پری هام منظمن، آز اسپرم همسرم کم تحرکی رو نشون داد، که این ماه ول من کنسپشن و ویتامین ای خورد، دکتر براش اوومید و کتوتیفن هم تجویز کرد و گفت بعد اون دو تا قرص که تموم شد مصرف کن. قبلا یه هفته مونده به پری کلی علایم داشتم، ولی این ماه هیچ علایمی ندارم نه علایم پری نه بارداری و سه روز از پریم گذشته و خبری نشده، فقط یه کم کمرم درد میگیره که با استراحت خوب میشم، روز اول بی بی چک زدم منفی بود، میخواستم ببینم ممکنه کاذب باشه؟ یعنی من باردار نیستم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

پاسخ منفی بی بی چک خطای بالایی داشته و اعتبار ندارد. احتمال بارداری هست آزمایش خون انجام دهید. اگر منفی بود برای بررسی علت به پزشک مراجعه کنید. اگر مثبت بود اسیدفولیک را به اسیدفولیک یک میلی گری تغییر دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...