دانشنامه فرزند

آیا لتروزول روی قاعدگی تاثیر می گذارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 21 ساله هستم، قدم 168 سانتی متر وزن 73 کیلوگرم، اولین روز آخرین قاعدگی من 25 اسفند بوده، طول دوره های قاعدگی من بین 28 تا 30 روز است و تقریبا منظم، جلوگیری طبیعی داشتم، و در حال حاضر قرص لووکسین برای کم کاری تیرویید میخورم، و پنج ماه اقدام داشتم و حاملگی و سقط قبلی هم نداشتم، سوال من اینست که من موقعی که لتروزول مصرف میکردم،27 هر ماه پریود میشدم، ولی در این ماه هیچ قرصی (لتروزول) مصرف نکردم ولی اقدام داشتم، خواستم ببینم مبنای قاعدگیم رو کدوم قرار بدم؟ 25 ام یا بیست و هفتم؟ (آخه حدس میزنم به خاطر فشار کار پیش از عید زودتر پریود شدم) و الانم پریودیم تاخیر داره و امروز بی بی چک زدم، منفی بوده؟ به نظر شما تست رو زود استفاده کردم و باید تکرار باشه یا بارداری کلا منتفی هستش؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

چون طی ماه های قبلی 27 ام پریود میشدید مبنا همان 27 است. در صورتی که تا یک هفته بعد پریود نشدید آزمایش خون انجام بدهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...