ترشح زرد و سبز در بارداری نشانه چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28سالمه، بارداری اول، پس از 4 سال از ازدواج. ماه ششم بارداری هستم اکثرا ترشحات زرد و سبز دارم. دکتر شیاف مترونیدازول داد و گفت هر وقت ترشح سبز دیدی استفاده کن. ولی خوب نمیشه، بهداشت رو هم رعایت می کنم. در واژنم یه سپتوم طولی دارم می تونه سبب بشه؟ وقتی از شیاف استفاده می کنم ترشح آبکی بیرنگ دارم. ممکنه کیسه آبم نشت کنه؟ خیلی نگرانم.

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

ترشحات آبکی ممکنه ترشحات طبیعی واژن باشد، اما اولین کار انجام یک سونوگرافی برای اطمینان از عدم پارگی کیسه آمنیون می باشد، درصورت رد این مسئله شما باید داروهای تان را مصرف نموده و حتما بهداشت را رعایت نمایید تا عفونت برطرف شود، در صورت عدم درمان و یا شدت عفونت احتمال حاملگی زودرس وجود دارد، در صورت خروج ناگهانی آب رقیق و گرم و کاهش حرکات جنین حتما به بیمارستان مراجعه کنید، سپتوم ارتباطی با عفونت ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان