دانشنامه فرزند

پسرم به علت وابستگی، به مهد کودک نمی رود

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام، ممنون از کانال خوبتون. پسر شش ساله ای دارم که فعلا تک فرزند محسوب میشه و امسال برای اولین بار به مهد کودک میره، خیلی به من وابسته است و تمایلی برای رفتن به اونجا نداره. میگه من دوست دارم تو اونجا منتظرم باشی تا من برگردم. لطفا راهنمایی کنید من چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

سعیده اکبری (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

از لحاظ اضطراب جدایی باید ابتدا بررسی بشود و بعد اگر این وابستگی طبیعی بود باید تا نزدیک 2 هفته شما هر روز در مهد حاضر باشید و در دسترس دید فرزندتان تا آهسته آهسته از شما جدا بشود و این حس ایمنی در او ایجاد شود که شما باز می گردین و اطمینان حاصل کند. در خانه در قالب بازی، نمایش و داستان به او بگویید و نشان دهید که بعد از مهد یا هر جایی مادرها بر می گردند. اما تمام این ها منوط به بررسی فرزند شماست. در صورت داشتن سبک دلبستگی ایمن و فرزند پروری مناسب شما به علت این که تک فرزند هست و برای اولین بار به مهد میره این وابستگی پیش میاد اما تا حضوراً بررسی نشود نمی توان پیشنهاد دقیقی داد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...