دانشنامه فرزند

همه چیز درباره رابطه جنسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من آقا هستم. هنوز ازدواج نکردیم، نمیدونم چه جوری باید رابطه داشته باشیم که به مشکل بر نخوریم. البته ببخشید در مورد نحوه رابطه جنسی می خواستم بدونم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، برای یک رابطه جنسی موفق باید دیدگاه درستی نسبت به رابطه داشته باشید. در قدم اول کسب اطلاعات کنید اما نه از طریق فیلم های پورن، جنسی و ...، این دسته از فیلم ها فقط توقعات نادرست را به مخاطبین القا می کنند. از مطالعه کتب آموزشی یا سایت های معتبر آموزشی شروع کنید. با آناتومی یعنی ساختار بدنی یک خانم از طریق مطالعه آشنا شده و نواحی حساس را یاد بگیرید. زنان از معاشقه لذت بیشتری برده تا دخول، پس اطلاعات و مهارت های خود را در این زمینه با مطالعه بالا ببرید. اولین رابطه جنسی نباید صرفا در شب عروسی و یا در یک نوبت صورت گیرد. ازاله پرده بکارت باید با ملایمت، آرامش و به تدریج (در صورت درد حتی ممکن است چند هفته طول بکشد عجله نکنید) صورت گیرد تا خانم نسبت به رابطه جنسی دل زده و سرد نشود. با همسرتان در زمان هایی غیر از زمان رابطه حرف بزنید و از فانتزی ها و علایق جنسیش جویا شوید. برای موفقیت در رابطه جنسی این اصل را بدانید که خانم ها دیرتر به ارگاسم یعنی ارضای جنسی می رسند، پس حتما معاشقه را با شوخی های جنسی و تحریک کردن از ساعت ها قبل از رابطه و حتی با زدن حرف های تهییج کننده شروع کرده تا آمادگی خانم و سطح تحریکش هنگام رابطه بیشتر و مدت زمان رسیدنش به ارضای جنسی کمتر شود. ضمن این که خوب است بدانید بیشتر از دو سوم خانم ها با تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسند نه دخول.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...