دانشنامه فرزند

علت ترشحات سبز رنگ و لکه بینی قبل از قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام وقت بخیر، 31 سال دارم و برای اولین بارداری اقدام کردم، با استفاده از کیت تخمک گذاری. سیکل قاعدگی من 24 تا 31 روزه است. آزمایشات کامل قبل از بارداری انجام دادم و سالم بودم فقط عفونت داشتم. داروی مصرفی من یک ورق سفیکسیم 400 که دکتر تجویز کرد. در روز 22 سیکل ترشح سبز که داخلش اندازه عدس خون بود از واژنم افتاد. البته چیزای سنگین بلند کردم و چندین بار پریدم مانند طناب بازی. روز 26 سیکل پریود شدم. لطفا راهنماییم کنین که آیا من باردار بودم و در مرحله لقاح سقط شده و به چه دلیل؟ مشکل دیگری وجود داره؟ خیلی ممنون میشم ازتون.

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

با توجه به این که 4 روز بعد از دیدن ترشح سبز و لکه خون، پریود شدید این جز لکه بینی قبل پریود محسوب می شود، بارداری به حساب نمی آید و سقط نبوده است. لکه بینی قبل پریو‌د از یک هفته قبل پریود مشکلی ندارد ولی سیکل های نامنظم دارید آزمایش fsh, Lh, prolactin, estradiol, tsh انجام دهید روز دوم قاعدگی الی 3 قاعدگی انجام شود تا علت پریودهای نامنظم شما مشخص شده و اگر دارو لازم است جهت باردار شدن و تنظیم قاعدگی توسط پزشک برای شما تجویز شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...