دانشنامه فرزند

راهی برای سینه گرفتن نوزاد در دوران شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزنم 64 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 23.1 بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده. شیردهی ندارم معمولا برای جلوگیری از بارداری از طبیعی استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از ویتامین آهن. بارداری قبلی و سقط قبلی، یدونه سقط. سوال من این است که از وقتی پسرم به دنیا اومده سینمو نمیگیره از هر روشی که بوده امتحان کردم ولی فایده نداشته، شیرمو میدوشم با پستونک بهش میدم وقتی هم گشنشه گریه میکنه از نافش خون میاد. دوس دارم سینه خودمو بگیره شیر بخوره ولی متاسفانه نمیگیره. کمکم کنید از شیر خشک هم استفاده میکنم سینم اصلا نوک نداره انقدر با بادکش و شیردوش سرنگ امتحان کردم ولی باز در نیومده چکار کنم؟ 24 روزه زایمان کردم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

به نزدیکترین مرکز بهداشت مراجعه کنید و از آنها بخواهید به مشاور شیردهی شما را ارجاع دهند در آنجا وسایل مخصوص و آموزشهای مخصوص نزد شما قرار میدهند فقط اینکه اگر نوزاد براحتی شیشه میخورد به سختی پستان میگیرد و باید بسیار شکیبا باشید. برای ناف حتما به بیمارستان محل تولد برای ویزیت متخصص اطفال مراجعه شود زیرا خونریزی از ناف حتما باید بررسی شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...