دانشنامه فرزند

تشخیص باز شدن چین های واژن بعد از رابطه جنسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام، با چند بار رابطه داشتن چینهای واژن صاف میشه؟ من پیش سه تا دکتر رفتم یکی گفت حلقوی هست بکارتت ولی باز شده، یکی گفت حلقوی ارتجاعی باز شده، یکی گفت هلالی و پاره شده. میخوام بدونم تا چه مدت بعد از پارگی بکارت زمان پارگی رو واقعا میشه گفت و اینکه مثلا میگن یک سال قبل بوده درسته یا نه؟ با سه هفته سکس هر شب، این چینها باز و صاف میشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، تعداد خاصی را نمی توان ذکر کرد، چون بدن هر فرد و بافت واژنی و میزان استحکامش متفاوت است. اما با سه هفته سکس هر شب بله، دیگر چین ها تغییر شکل یافته و کاملا مشخص می شود که رابطه وجود داشته است. در مورد سوال دیگر، خیر، درست نیست. بعد از گذشت یک ماه از رابطه جنسی نمی توان تشخیص داد که رابطه برای یک ماه قبل بوده یا یک سال قبل. در واقع فقط در حد فاصل یک ماهه پس از رابطه تشخیص زمان حدودی آن ممکن است و پس از آن نمی توان زمانی را به دقت ذکر نمود. برای تشخیص دقیق به پزشکی قانونی مراجعه نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...