دانشنامه فرزند

ارتباط عاطفی ضعیف نوجوان 16 ساله با خانواده

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

یه مدته حالم بده، من 16 سالمه، حتی از خونوادم بدم میاد نمیتونم باهاشون رابطه برقرار کنم. اونام خسته شدن حتی خودم طوری افسرده شدم که صبح با بغض و دلشوره از خواب بیدار میشم. خواهش میکنم کمکم کنید چون واقعا زندگیم بد شده. حدود یک ماه پیش خونوادم فهمیدن که با یه پسر رابطه دارم، من حدود یک سال و نیم با یه پسر رابطه داشتم که یه ماه پیش خونوادم فهمیدن منم چند هفته با پسره حرف نزدم. خواستم که فراموشش کنم تا چند روز پیش اومدن پی وی یه بحث شد که تمومه تموم کردیم. حالا من مشکلم اون نیست. مشکلم اینه که با خونوادم غریبی میکنم، نمیتونم پیششون باشم. کل روزای من شده استرس و دلشوره خسته شدم. حتی من خونوادمم خسته کردم. اونا به جز من بچه دیگه ای ندارن. الانم میخوام که شما یه کمکی بهم کنید.

پاسخ کارشناس:

کارشناس سامانه:

ممنون از این که به ما اعتماد کردی، خیلی از آدم ها تو سن و سال شما ممکنه از این مشکلات با خانواده داشته باشن اما مهم اینه که یک راه حل مناسب برای این مشکلات پیدا بکنی، این که احساس افسردگی می کنی و با خانواده مشکل داری باید چک بشه از چه زمانی شروع شده و چه عواملی باعث به وجود آمدنش شده، اطلاعات شما برای تشخیص مشکل کافی نیست. پیشنهاد می کنم مراجعه حضوری به روانشناس داشته باشی.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...