دانشنامه فرزند

آیا مصرف افلوکسیر در زمان اقدام به بارداری مشکلی ندارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله هستم قدم 157 سانتیمتر و وزنم 68 کیلو گرم است اولین روز آخرین قاعدگی من 18 می باشد طول دوره قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 20 روزه است و قاعدگیم منظم است. داروهای مصرفی من عبارت است از پماد واژینال کلوتریمازول و قرص افلوکسیر است مدت زمان اقدام ما برای بارداری 30 روز است. اگر باردار شدم این داروها مشکلی برای بچه ایجاد نمیکند؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

دارو ها مشکلی نداره ولی طول دوره سیکلتون کمی کم هست یه سونو بدین چون قصد بارداری دارین و بررسی بشین و اسید فولیک و یا یدوفیلیک را استفاده کنین از سه ماه قبل از بارداری و با توجه به وزنتون و bmi کارشناس تغذیه مراجعه کنین که برای بارداریتون مشکل دار نشین و زود تخمک گذاری صورت گیرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...