دانشنامه فرزند

علایم بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من روز چهاردهم پریودم سونوگرافی دادم، در سونوگرافی به من گفت مقداری مایع وجود دارد که ممکن است ناشی از عفونت لگنی یا اوولاسیون باشد. من در آن روز رابطه داشتم میخواستم بدونم چقدر احتمال بارداری وجود داره و علایم اولیه بارداری چیه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

اگر روز تخمک گذاری شما بوده باشه، امکان بارداری هست اما شانس بارداری در هر ماه، اگر نزدیکی مرتب داشته باشید، مخصوصا روز تخمک گذاری و حوالی اون روز، بیست پنج درصد هستش. علائم اولیه هم ممکنه، سینه درد، پریود نشدن، گاهی حالت تهوع. برای تشخیص بارداری باید پنج روز تا یک هفته از زمان پریودتون بگذره تا آزمایش خون نشون بده.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...