دانشنامه فرزند

آیا انجام سونوگرافی آنومالی و غربالگری های بارداری الزامی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته 12 غربالگری اول دادم دکترم گفتن نیازی به آزمایش خون در غربالگری دوم نیست و فقط سونو کافیه. آیا پارامترهای آزمایش خون مرحله اول و دوم یکی یا متفاوت؟ آیا بهتر نیس دو تا آزمایش خون داده بشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

احتمالا منظور پزشک تان این بوده که غربالگری مرحله دوم را انجام نداده و فقط سونوگرافی آنومالی اسکن که مقوله ای مجزا از غربالگری مرحله دوم است را انجام دهید، چون غربالگری مرحله دوم شامل اندازه گیری چند محصول بارداری در خون مادر بوده و سونوگرافی را شامل نمی شود. با توجه به این که حساسیت و دقت تست ها متفاوت است توصیه می کنم بنا به دستور العمل کشوری و توصیه وزارت بهداشت هم غربالگری مرحله دوم و هم سونوگرافی آنومالی اسکن را انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...