زمان قاعدگی بعد از مصرف قرص دوفاستون

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام، من 26 سالمه و 2 ساله ازدواج کردم. از اول تنبلی تخمدان داشتم داروهای زیادی استفاده کردم. 3 ماه اقدام به بارداری کردم و دکتر قرص متفورمین روزی یک عدد و دوفاستون از شب 18 به مدت 10 شب استفاده می کنم. ماه پیش بعد از 7 روز از تموم شدن قرص پریود شدم و این ماه 8 روز می گذرد که پریود نشدم بی بی چک زدم منفی بود. اردیبهشت 20 ام پریود شدم و خرداد 24 شدم. لطفا منو راهنمایی کنید خیلی نگرانم دیر باردار شم.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

زمانی که قرص هورمونی مانند دوفاستون مصرف می شود انتظار می رود بین 7 الی 14 روز پس از اتمام قرص پریود شروع شود پس همچنان برای پریود شدن فرصت دارید. اینکه با داروها پریودهای تقریبا منظمی دارید نشانه داشتن تخمک گذاری است پس جهت اقدام در روزهای 13 الی 19 سیکل (روز اول پریود روز 1 سیکل است) به صورت یک شب در میان نزدیکی داشته باشید تا در چند ماه آتی بارداری رخ دهد. اگر باز هم جوابی نگرفتید بهتر است همسرتان آزمایش اسپرم بدهند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان