دانشنامه فرزند

داروی پروژسترون باعث دو جنسیتی شدن جنین می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 33 ساله هستم. قدم 169 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 64 کیلوگرم بوده و اکنون 63 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 12/15 بوده. اکنون در هفته 9 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از یدوفولیک و لووتیروکسین. بارداری های قبلی و زایمان و سقط قبلی، بارداری نداشتم ivf و iui هر کدام یک بار و منفی شدن. سوال من این است که مصرف پروژسترون در حال حاضر با توجه به عوارضش مفیده یا مضر؟ با توجه با اینکه فقط درد کمر و کمی زیر شکم دارم و لکه بینی ندارم واجبه مصرفش یا نه؟ دکترم میگفت با این استرسی که داری بهتره مصرف کنی، مگه پروژسترون ربطی به استرس داره من از عوارض دو جنیستی و ... میترسم در ضمن من سه بار لاپاراسکوپی هم شدم بخاطر پولیپ و یه فیبروم دارم ولی بیرون از رحم هست.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

هنوز اثر نامطلوبی از این دارو بر جنین مشخص نشده با توجه به سابقه ناباروری بهتر است جانب احتیاط را رعایت کرده و مصرف کنید زیرا به سبب درد کمر زمینه لکه بینی خواهید داشت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...