دانشنامه فرزند

علت ترشحات پنیری شکل واژن در زمان اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم، قدم 1.62 سانتیمتر و وزنم 66 کیلوگرم است. اولین روز از آخرین قاعدگی من در تاریخ چهارم خرداد 96 میباشد. طول دوره های قاعدگی من 28 روزه است و قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری کاندوم استفاده میکردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از لتروزول که از روز 5 قاعدگی به مدت 5 شب مصرف کردم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری همین ماه است و زایمان قبلی من 2 سال پیش بوده. سونوگرافی واژینال من که در روز 11 قاعدگیم انجام شده حاصل دو تا فولیکول 20.18 میلی بوده. سوال من اینه که من 45 ساعت بعد از تزریق آمپول اچ سی جی نزدیکی داشتم و جلوگیری نکردم از همون شب سوزش دارم و ترشحات پنیری شکل دارم علتش چی میتونه باشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، سوزش و ترشحات پنیری شکل نشانگر عفونت قارچی یا به تنهایی یا همراه با عفونتی دیگر هستند. از درمان خودسرانه با توجه به احتمال اینکه ممکن است باردار شده باشید اجتناب کرده و به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...