دانشنامه فرزند

آیا می توان زمان زایمان سزارین را تغییر داد؟
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 37 ساله هستم. قدم 158 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 79 کیلوگرم بوده و اکنون 87 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ نمیدوم بوده و اکنون در هفته 34 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از کلسیم، فولیک اسید، آهن، قرص تیرویید و انسولین می باشد. سزارین 10 سال پیش داشتم. سوال من این است که نوبت عمل سزارین هفته اول فرودین داده شده، آخرین سونویی که دادم 21 اتمام بارداری داده دکتر با توجه به دیابت بارداری چند هفته جلوتر وقت داده با این وجود آیا میتونم زایمان رو هفته دوم تغییر بدم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

تعیین زمان زایمان با بررسی وضعیت شما و تمام آزمایشها و سونوگرافیهاست پس اگر پزشکتان دستور سزارین در هفته اول بوده حتما صلاحی در کار است شاید احتمال باز شدن دهانه رحمتان مطرح است در کل پیشنهاد نمی شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...