دانشنامه فرزند

انجام زایمان طبیعی بعد از گذشت 4 سال از زایمان سزارین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 سالە هستم، 164 سانتیمتر است 58 کیلوگرم. 76 کیلوگرم. 95/6/5 بودە. 32 هستم. دارو مولتی ویتامین. یک بارداری داشتە ام کە سزارین بودە. هیچ سقط قبلی نداشتەام. آیا من میتوانم این بار طبیعی زایمان کنم؟ حدود چهار سال از زایمان اولم می گذردو من در زایمان قبلی خودم خواستم سزارین بشم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

پزشکتان باید در مورد این موضوع تصمیم بگیرد. امکان زایمان طبیعی به شرطی فرآهم است که برش قبلی شکم و رحم شما شرایط لازم برای زایمان طبیعی را داشته باشد ولی به دلیل وجود خطرات احتمالی پزشکان ایرانی با این ریسک قبول نخواهند کرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...