دانشنامه فرزند

ترس کودک 2 ساله از محیط خارج از منزل

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من پسرم دو سال و دو ماهشه خیلی به من وابستس. تو خونه مشکلی نداره ولی بیرون که میبرمش با مادر شوهر و خواهر شوهرم نمیمونه باید همش کنارش باشم هر کسی رو بیرون میبینه جیغ میزنه و گریه میکنه، دستمو میکشه که ازش دور بشیم. نمیدونم باید چه کار کنم باهاش که اجتماعی بشه و از آدما فرار نکنه و اینکه وحشتناکم ترسو هست. از صدای ماشین، تلویزیون و کلا همه چی می ترسه. هر چقدر سعی میکنم تو اون موقعیتها حواسشو پرت کنم بازم موفق نمیشم و اینقدر به خودش استرس وارد میکنه بدنش میلرزه و میدونم که فقط به خاطر اینکه توجه منو جلب کنه این کارو میکنه فیلمشه.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام و عرض ادب، این که فرزندتان در این حد احساس ترس دارد دلیل بر این نیست که فرزند شما اجتماعی نیست، بهتر است به فرزندتان این اعتماد را بدهید که نیازهایش را به موقع ارضا خواهید کرد و زمانی که مشکلی داشته باشد در دسترس خواهید بود. بهتر است در مواقعی که برایتان نقش بازی می کند که می ترسد و می خواهد توجه شما را جلب کند، کوچک ترین عکس العملی به او نشان ندهید و توجه نکنید تا متوجه شود که با این روش نمی تواند توجه شما را جلب کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...