دانشنامه فرزند

آیا دردهای زیر شکم و کمر در هفته پنجم بارداری طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 166 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری 52 کیلوگرم بوده و اکنون 52 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 14 بهمن بوده. اکنون در هفته اول بارداری هستم. داروی مصرفی من فولیک اسید است. زایمان اولم، سوال من این است که، تازه باردارم شنبه 14 اسفند ازمایش دادم فهمیدم باردارم، کمر و زیرشکمم مخصوصا سمت چپ بعضی موقعها درد میگیره، علت چیه؟ آیا طبیعیه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

شما در حال حاضر 5 هفته و 2 روزتان میباشد نه هفته اول. درد زیرشکم در هفته های اول بارداری طبیعی میباشد که به علت لانه گزینی هست. اگر لکه بینی همراه آن نباشد و آزمایش ادرار عفونتی گزارش نکند جای نگرانی نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...