دانشنامه فرزند

علت و راهکاری برای ترس از رابطه جنسی چیست؟ راه درمان واژینیسموس چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

خانوم 26 ساله هستن که دو سال هست عقد کرده بودند و دو هفته میشه که رسما ازدواج کرده و به خونه خودشون رفتن. این خانوم همچنان باکره هستند و ترس خیلی زیادی از نزدیک شدن دارن ولی اینکه میشه راهنمایی کنید کجا باید مراجعه کنند و چه دکتری؟ و آیا دارویی هست برای اینکه از استرس و ترس ایشون کم کنه در زمانی که اقدام به انجام کار میکنند شدیدن میترسند و پاهاشون قفل میشه و بدنشون می لرزه و نمیتونن همراهی کنن با همسرشون.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

احتمالا به یک اختلال جنسی به نام واژینیسموس مبتلا هستند که برای حل آن باید به مراکز مشاوره های جنسی مراجعه کنند در این مراکز با درمان های رفتاری و آموزش هایی به فرد و همسرش به او کمک می کنند تا بتواند به صورت طبیعی رابطه جنسی برقرار کند. گاهی اوقات با توجه به شدت مشکل فرد داروهایی نیز تجویز می شود ولی این مشکل بیشتر با رفتار درمانی حل می گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...