دانشنامه فرزند

چه زمانی بعد از سقط جنین می توان نزدیکی داشت؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من تقریبا شانزده روز پیش سقط جنین داشتم به طور طبیعی بود و تو سونوگرافی گفتن همه چی تموم شده فقط یه کم چیزای دیگه مشاهده شده که با یه بسته قرص اونم دفع میشه قرصامو خوردم و استراحت کردم تا اینکه دو روز پیش یه چیزی گرد و سفت از من خارج شد که دو هفته از سقطم می گذشت تا اون خارج شد خونریزیه من که در حدپریود بود یهویی قطع شده الانم دو روزه حتی لکه بینی هم ندارم ولی هیچ نزدیکی نداشتم میتونم از این به بعد نزدیکی داشته باشم یا بازم صبر کنم؟ من روزای اول یکم کمردرد داشتم ولی تو این شانزده روز هیچ دردی نداشتم ولی امروز صبح پایین سمت چپ شکمم درد داشت این از چی میتونه باشه?

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر خونریزی قطع شده و نسجی نیز خارج گردیده یعنی سقط کامل انجام شده، ترجیحا به علت باز بودن دهانه رحم در این مدت بهتر است به مدت یک هفته کپسول داکسی سایکلین هر 12 ساعت میل نمایید تا اگر عفونتی به داخل راه یافته درمان شوید و قطعا درد زیر شکمتان بهبود خواهد یافت. نزدیکی اگر لکه بینی نیز ندارید می توانید انجام دهید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...