دانشنامه فرزند

اطلاع از کافی بودن شیر مادر برای نوزاد
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

فرزندم تازه به دنیا اومده و خودم بهش شیر میدم، اما احساس می کنم شیرم کمه، میترسم بچه ام سیر نشه، از کجا بفهمم شیردهی درستی دارم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر کودک تان بیش از ۲ ساعت می خوابد باید حتما او را بیدار کرده و شیردهی مرتب داشته باشید، در طول شب نیز حتماً شیردهی فراموش نشود. از طریق تعداد دفعاتی که نوزاد ادرار یا مدفوع می کند می‌توان متوجه شد که شیردهی به صورت مطلوب انجام می شود یا خیر و نوزاد را سیر می کند یا خیر. اگر نوزاد شما در طول روز ۶ تا ۸ عدد پوشک خیس می کند و ادرار دارد و دو تا سه بار مدفوع دارد این مسئله نشان دهنده این است که شیر مادر کفایت می‌کند در غیر این صورت بهتر است با یک متخصص اطفال مشورت شود تا شیر خشک مناسب در کنار شیر مادر برای نوزادتان تجویز شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...