دانشنامه فرزند

مضرات استفاده مکرر از قرص اورژانسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 ساله هستم، قدم 165 سانتی متر و وزنم 53 کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96/3/5 میباشد. طول دوره های قاعدگی من تقریبا ۲۰ روز است قاعدگی من نامنظم است. برای جلوگیری از بارداری از قرص اورژانسی استفاده میکنم. سوال من این است قرص های اورژانسی باعث میشن فاصله قاعدگی من کم بشه؟ اصلا قرصهای اورژانسی مضر است یا میتونم استفاده کنم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

روش پیشگیری از بارداری شما غلط است. قرص اورژانسی فقط باید در موارد احتمال شکست پیشگیری از بارداری مانند پارگی کاندوم استفاده شود و نهایت در سال دو بار بیشتر استفاده نگردد. بله، این قرص تعادل هورمونی شما را به هم زده و سیکل ها به شدت کوتاه شدند. یک روش پیشگیری از بارداری مطمئن مانند قرص جلوگیری ترکیبی، یا کاندوم و اگر فرزندی دارید آیودی انتخاب کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...