دانشنامه فرزند

آیا مصرف سبزی در بارداری ضرر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته هفتم هستم و چون شنیده بودم باید سبزی خورد هر روز کلی سبزی خوردن خوردم تا حالا، ولی امروز شنیدم که نباید ریحون و جعفری و کلا سبزی خوردن رو زیاد خورد. الان خیلی نگرانم. توروخدا بگید چی میشه؟ دیگه نباید بخورم؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

به صورت کلی در دوران بارداری نباید در مصرف مواد غذایی افراط کرد، از نظر طب سنتی جعفری و ریحان هم بهتر است در بارداری مصرف نشود اما نگران نباشید در مصرف معمول مشکل خاصی ایجاد نمی کند اما به عنوان مصارف دارویی و منظم و زیاد نباید استفاده شود. نگرانی نداشته باشید و برای اطمینان خاطر سونوها و آزمایش های روتین بارداری را انجام دهید. همچنین می توانید برای تغذیه مناسب و بایدها و نبایدهای تغذیه ای با یک متخصص تغذیه یا طب سنتی مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...