دانشنامه فرزند

دلیل مصرف قرص متفورمین برای تنبلی تخمدان چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من وقتی مجرد بودم اصلا دوره پریود منظمی نداشتم بعد که ازدواج کردم با آزمایشاتی که انجام دادم فهمیدم که تیروئیدم کم کار بوده و تخمدونم رو بیش از حد تنبل کرده، دارو مصرف کردم تا اینکه تیروئیدم کنترل شد. دکترم قرص دیان رو برای تنظیم تخمدانهام تجویز کردن تا 6 ماه مصرف کردم بعد از قطع مصرف قرصم یک ماه پریود نشدم الان دوباره پریود شدم. برای بارداری با شرایطی که دارم باید چیکار کنم؟ البته دکترم میگه هنوزم تخمدانت تنبله. هرجاهم میرم دکترمیگن که باید فعلا فقط قرص تیروئیدم رو ادامه بدم و متفورمینم برام تجویز میکنن، اما آزمایش انجام دادم قند نداشتم و نمیدونمم چرا یک ساله قرص متفورمین مصرف میکنم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

شما تخمدان پلی کیستیک دارید یا همون تنبلی تخمدان، یعنی تعداد کافی تخمک بالغ برای بارداری ساخته نمیشه، قرص متفورمین یکی از روشهای تحریک تخمک گذاری تجویز میشه، استرس نداشته باشید، دوره درمان نهایتا سه ماه طول میکشه، بعدش میتونید برای بارداری اقدام کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 2.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...