دانشنامه فرزند

استفاده از پماد دزوکسی ریبونوکلئاز برای جوش خوردن بخیه زایمان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 19 ساله هستم. قدم 158 سانتیمتر و وزنم 60 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 28 آبان بوده است. نوع زایمان من طبیعی بوده. شیردهی دارم. فعلا نزدیکی ندارم. داروهای مصرفی من عبارتند از، سفیکسیم، ویتامین c، قرص آهن و پماد دزوکسی ریبونوکلئاز. بارداری های قبلی و سقط های قبلی، ندارم. سوال من این است که من 24 روزه زایمان کردم و 10 روز پیش رفتم دکتر برای معاینه بخیه هام که گفتن بخیه هات کمی سطحی باز شده و بهم پماد دزوکسی ریبونوکلئاز داد، اما حالا با گذشت 10 روز از مصرف پماد هنوز محل بخیه هام بازه و جوش نخورده. آیا لازمه که دوباره بخیه بزنم یا خودش جوش میخوره؟ معمولا بعد از مصرف پماد تا چه مدت فرصت هست که خودش جوش بخوره؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

با سلام، این که نیاز به بخیه مجدد داشته باشید بسته به میزان باز شدن بخیه دارد، اما اگر طبق گفته پزشک تان سطحی باشد با مصرف داروها باید محل بخیه جوش بخورد. اما اگر این روند کمی طول بکشد باید بررسی شود که علت چیست. گاهی اوقات وجود عفونتی از قبل می تواند باعث آن باشد، اما به صورت کلی به نظرم یک معاینه دیگر انجام دهید شاید نیاز به تغییر دارو باشد، چون واقعا بدون دیدن محل بخیه و میزان باز بودن اظهار نظر قطعی ممکن نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...