دانشنامه فرزند

ترشحات آبکی در هفته بیست و سوم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 ساله هستم. قدم 166 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 64 کیلوگرم بوده و اکنون 65 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95.9.1 بوده. اکنون در هفته 23 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند ازeasy iron ، femibion و levitruxin. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم سوال من این است که، من الان بیست و سه هفته و پنج روزه که باردارم تا حالا هیچ مورد غیر عادی نداشتم و بارداری کاملا نرمال داشتم اما امروز صبح که بیدار شدم ترشحات آبکی بی رنگ و بی بو داشتم و لباس زیرم تا حدودی خیس بود بعد لباس زیرم رو عوض کردم متوجه شدم همون ترشحات شدم البته با مقدار خیلی کمتری و در حد چند قطره، آیا مشکل از کیسه آبم هست یا طبیعیه؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

توصیه من به شما اینست که یک پوشک بگذارید و در حدود نیم الی 1 ساعت کمی راه بروید و فعالیت معمول را داشته باشید بعد از این زمان پوشک را چک کنید اگر خیس باشد از کیسه آب است اما اگر ترشح باشد ترشحات روی پوشک میماند. اما اگر باز هم شک داشتید به زایشگاه مراجعه کنید با انجام تستی چند دقیقه ای متوجه میشوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...