دانشنامه فرزند

گریه شدید کودک 8 ماهه برای هر چیزی
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام وقت شما به خیر، پسر 8 ماهه ای دارم که اخیرا هر چیزی را بخواهد به شدت برای آن گریه می کند و گاهی همراه با جیغ است خصوصا برای خوراکی ها. من چه رفتاری می تونم انجام بدم که این خصیصه گذرا باشد؟ سپاس فراوان از شما. وقتی چیزی بخواهد این رفتار رو داره، سعی کردم واکنش نشون ندم، بغلش کنم، موقعیت را عوض کنم ولی گریه اش خیلی شدیده حتی شب هم که میخوابه موقعی که شیر می خواهد گریه زیاد می کنه توی فاصله 1 دقیقه تا بغلش کنم و شیر بهش بدم. خیلی به من وابسته است که خوب توی این سن طبیعیه ولی فرصتی به من نمیده که حتی کارهای خودشو انجام بدم. دائما در حال بازی هستیم با هم، هر جا برم با خودم میبرمش بیشتر مواقع توی بغلمه و من کارهامو می کنم.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

ابتدا با مراجعه به پزشک اطفال، از این که به لحاظ جسمی مشکلی وجود ندارد مطمئن شوید. بررسی کنید در چه مواقعی این بی قراری ها بیشتر وجود دارد. علت را قبل از این که کار به گریه بکشد رفع کنید. در موقعیت های مختلف او را مخاطب قرار دهید و صحبت کنید هنگامی که مشغول کار خودتان هستید و او در بغل یا نزدیک شماست. همین طور پرت کردن حواس راه درستی ست که به هنگام بی قراری و گریه انجام می دهید. در این شکل واکنش ثابت قدم باشید و با لحن صدای ملایم به او اطمینان دهید که کنارش هستید اسباب بازی های متنوع را با هم در اختیارش نگذارید تا هر دفعه یکی از آن ها برایش سرگرم کننده و جذاب باشد. بازی های مناسب سن او را یاد بگیرید و انجام دهید که مهارت های لازم در آن سن را درگیر می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «گریه» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...