دانشنامه فرزند

شروع قاعدگی در دوازده سالگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دختر من یازده سال تمامه و دو ماهه که وارد دوازده سال شده در بیست مرداد اولین پریودش رخ داد. خواستم ببینم زودتر از موعد پریود شدن یا به وقتش بوده؟ قدش 134 سانتی متره، آیا افزایش قدش کمتر میشه؟ برای داشتن قد خوب چه کاری انجام بدیم.

پاسخ کارشناس:

شهلا قلیزاده (کارشناس مامایی):

زمان منارک یا همان اولین قاعدگی تحت تاثیر عوامل متعددی از جمله سن منارک مادر و خواهر، محیط زندگی و ... است. این موضوع فرد به فرد متفاوت می باشد. اما به طور کلی ۱۲ سال برای منارک زودتر از موعد تلقی نمی شود. در رابطه با قد هم، زمانی نگرانی وجود خواهد داشت که بلوغ زودرس اتفاق افتاده باشد. با این حال اگر فکر می کنید فرزندتان بطور غیر طبیعی کوتاه قد است، البته با درن ظر گرفتن ژن و محیط، می توانید با متخصص غدد در این باره مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «هشت سالگی» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...