دانشنامه فرزند

آیا بعد از مصرف قرص LD قاعدگی به هم می ریزد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 22 سالمه، همیشه پریودام منظم بوده یکم به یکم میشدم من قبل از عید قرص ال دی خوردم اونوقت هشتم فروردین پریود دیگه نخوردم فقط یک بار اونم به خاطر مسافرت خوردم من 8 فروردین پریود شدم، میخوام بدونم این ماهم باید 8 پریود بشم یا نه مثه همیشه یکم؟ یه سوال دیگم اینکه دکترم عکس رنگی از رحم نوشته بهم گفتن درد داره خیلی استرس دارم میخواستم بدونم دردناکه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با مصرف قرص های هورمونی، پریود در ماه اول بعد از قطع نامنظم میشود و تاریخ پریود تا حدودی تغییر میکند. انجام عکس رنگی بدلیل تزریق ماده حاجب به درون رحم دردناک می باشد. قبل و بعد از انجام عکس، حتما مسکن استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...