دانشنامه فرزند

احتمال تشکیل نشدن قلب جنین در بارداری مجدد پس از سقط

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله و سابقه یک بار حاملگی که منجر به کورتاژ شد بدلیل تشکیل نشدن قلب جنین را دارم. با همسرم فامیل نیستیم و اعتیاد و الکی هم نیستیم. با یک بار قصد حامله شدم. قراره سه ماه بعد کورتاژ اقدام کنم دوباره. احتمال دارد که بازم جنین ضربان نداشته باشه؟

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

برای بارداری مجدد بهتر است به بدن حدود 3 الی 6 ماه زمان دهید سپس تحت نظر پزشک مورد نظر باردار شودید، نگران تشکیل نشدن قلب در جنین بعدی نباشید، علت تشکیل نشدن قلب دلایل متفاوتی می باشد که ممکن است در جنین بعد تکرار شود یا امکان دارد تکرار نشود، با یکبار سقط نگرانی به خود راه ندهید و بدون نگرانی و اضطراب بارداری دوم را تجربه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...