دانشنامه فرزند

وزن گیری کودک در ماه دوم تولد

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

فرزند دختر ما ۴۷ روزه است با وزن تولد ۳۸۰۰ و الان ۵۱۰۰، هر وعده شیر زیادی به نوزاد می دهیم و حدود نیم ساعت شیر می خورد و سیر می شود و سینه خالی می شود، ولی وزن گیری او کم است و از نمودار خودش پایین آمده، ادرار و مدفوعش هم زیاد است و اکثرا به رنگ سبز لیمویی، آیا ممکن است شیر مادر غنی نباشد؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

طبق گفته شما بنظر نمیرسد رشد نوزادتان کم باشد، مشخص است که شیردهی خوبی دارید، به پایگاه بهداشت یا پزشک متخصص مراجعه کنید تا نمودار وزن گیری را برای تان رسم کنند و نگرانی شما را برطرف کنند. طبق نموداری که بنده از روی کارت واکسن رسم کردم وزن گیری او در روی نمودار خودش و کاملا مناسب می باشد. ضمن اینکه نوزادان در ابتدای تولد کمی وزن از دست می دهند و سپس شروع به وزن گیری می کنند. شیر کافی و خواب مناسب به رشد بیشتر و وزن گیری نوزادان کمک میکند. مدفوع سبز رنگ در ابتدا طبیعی است ولی به مرور زمان باید به رنگ عادی خود برگردد در صورت ادامه مدفوع سبز رنگ به پزشک مراجعه کنید تا درخواست آزمایش برای تشخیص وجود یا عدم وجود عفونت بدهند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...