دانشنامه فرزند

احتمال حاملگی با نتیجه منفی آزمایش خون بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من یک فروردین عادت شدم طول عادتم همیشه ۴۰ روزس. دو،سه روز اینور اونور میشه. هنوز عادت نشدم بیشتر علائم بارداری رو دارم ولی بی بی چک و آزمایش خون منفی شدن. دیروز یه لکه خون دیدم ولی دیگه نیومد ممکنه که تازه لانه گزینی شده باشه یا احتمال حاملگی خیلی کمه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

طبق اولین روز آخرین قاعدگی و طول سیکل ها شما حدودا ۶ روز است که دچار تاخیر قاعدگی شده اید. اگر آزمایش خون را بعد از تاخیر در قاعدگی داده اید خطا نداشته و در نتیجه احتمال بارداریتان منتفی بوده و لکی که دیده اید ناشی از در راه بودن قاعدگیست برای دریافت دارو جهت شروع خونریزی به پزشک مراجعه کنید اما اگر قبل از تاخیر در قاعدگی آزمایش خون داده اید مجددا آن را تکرار کنید تا از نظر بارداری کنترل شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...