دانشنامه فرزند

تعداد دوره های مجاز مصرف قرص کلومیفن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٥ سالمه، ١١ ساله ازدواج کردم. بچه ندارم. یک سال و نیمه فولیک اسید می خورم، الان ٩ ماهی هستش که جلوگیری نمی کنم. پریودام سالها خیلی نامنظم و طولانی بوده و دائم لک بینی داشتم و با هیچ دارویی منظم نشد، کمی کیست و فیبروم دارم که بسیار ریز است و دکتر گفت نیاز به عمل نیست. (روش جلوگیریم در طول این سالها طبیعی بدون استفاده از هیچی بوده) .با دکتر مشورت گرفتم فروردین برام قرص کلومیفن را تجویز کرد، الان ٥ ماهه دارم می خورم عالی بود، پریودم کاملا منظم شده و ٢٩ ام هرماه سه روز پریود می شم، می خوام ببینم تا کی باید ادامه بدم؟ راهی که سریعتر باردار بشم چیه؟ دکترم رفته خارج از کشور بهش دسترسی ندارم نمی دوستم چیکار کنم،

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

به احتمال زیاد تخمک گذاریتان منظم شده است. شما در صورت باردار شدن دیگر نیازی به مصرف کلومیفن ندارید. یک ماه دیگر بخورید، یعنی کلا ٦ ماه، و اگر تا ٣ ماه بعد از آخرین قرص باردار نشدید با توجه به نظر پزشک تان درمان دیگری برای تان اتخاذ می گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...