دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۲ ساله هستم. قدم ۱۶۵ سانتیمتر است و وزنم ۶۳ کیلوگرم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۳۹۶.۱.۴ می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی بین ۲۸ یا ۳۰ روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری دو سال از قرص استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، متفورمین، کلومیفن و دو تا دیگه هست که یادم نیست. مدت زمان اقدام ما برای بارداری سه سال است من اصلا باردار نشدم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، تنبلی تخمدان. سوال من این است که تا کی باید برم دکتر؟ سه ساله میرم بهم قرص میدن ولی اصلا خوب نمیشم به دکترم میگم برم آی وی اف میگه سنت کمه، چی کار کنم آیا داروهای گیاهی بخورم خوبه یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

بهتر است به متخصص نازایی مراجعه نمایید. آی وی اف توصیه می شود و همسرتان نیز آزمایش اسپرم دهد. داروهای گیاهی تاثیر زیادی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان