دانشنامه فرزند

آیا استفاده از کاندوم برای پیشگیری از بیماری های مقاربتی الزامی؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من و همسرم نمی توانیم از کاندوم استفاده کنیم و اصلا با کاندوم به لذت جنسی نمی رسیم می خواستم بدانم که با توجه به این که مدت ۲۳ سال از ازدواج مان می گذرد و بدون کاندوم خوشبختانه تا الان مشکلی از نظر بیماری های مقاربتی و جنسی پیش نیامده باز هم استفاده از کاندوم الزامیست (با توجه به این که ما هر دو کاملا بهم وفادار و پایبند اخلاقیات هستیم و روابط پر خطر نداریم) ولی من در اینترنت مطالبی در این مورد خواندم که همه زن و شوهرها باید از کاندوم استفاده کنند و این موضوع خیلی من را نگران کرده تا جایی که از رابطه جنسی می ترسم و همش نگرانم که نکند از این به بعد مشکلی پیش آید. با توجه به مطالب بالا که گفتم استفاده از کاندوم برای پیشگیری از بیماری های مقاربتی و جنسی در همه زن و شوهرها ضروریست؟ خواهش می کنم من را از نگرانی نجات دهید.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

درسته کاندوم از بیماری های مقاربتی پیشگیری میکند، اما وقتی روابط تحت شعاع خانواده است، نگران چیزی نباشید، بهداشت خودتون و همسرتون، قبل و بعد از نزدیکی رعایت بشه مشکلی پیش نمیاد و ضرورتی نداره از کاندوم استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...