دانشنامه فرزند

آیا تاخیر در مصرف فولیک اسید برای جنین مشکلی پیش می آورد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم، قدم 1/60 سانتیمتر است وزنم پیش از بارداری 80 و اکنون 78 هستم اولین روز آخرین قاعدگیم 14 آبان بوده، بارداری قبلیم یه دختره با زایمان طبیعی و سقط نداشتم، الان حدود 11 هفته هستم و تا الان قرص اسید فولیک استفاده نکردم، و تازه میخوام شروع کنم، آیا مشکلی برای بچم پیش نمیاد؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

اسید فولیک ویتامینی است که در مولد غذایی هم وجود دارد ولی چون در غذا کافی نیست توصیه به مکمل آن از سه ماه قبل بارداری می شود، ولی افراد بسیاری که حامله ناخواسته داشته اند آن را مصرف نکرده و فرزندان سالم به دنیا آورده اند نمی توان گفت مشکلی ایجاد شده یا نه با انجام سونوگرافی آنومالی و غربالگری می توانید مشکلات احتمالی جنین را بررسی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...