دانشنامه فرزند

آیا دارو های محرک تخمک گذاری بر خشکی واژن تاثیر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، دوست من خشکی رحم داره بچه دار نمی شد دکتر بهش یه قرص داد حامله شد ولی الان ایران نیست برای دوباره بچه دار شدن دکترای انگلیس این قرص رو دادن. می خوام بدونم این قرص همون مشکل خشکی رحم رو حل میکنه؟ غلظت مایع داخل رحم که اسپرم زنده نمی مونه که لقاح انجام بشه. می خوام بدونم این قرص چه کاری انجام میده؟ این قرص رو تو انگلیس دادن بهش، clomifene citrate و clomid 50 mg.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

مصرف قرص های تحریک تخمک گذاری مثل کلومیفن و لتروزول باعث افزایش تعداد فولیکول های بالغ و در نتیجه آزاد شدن تخمک می شود و شانس بارداری را بالا می برد و تاثیری بر ترشحات ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...