دانشنامه فرزند

برای درمان خودارضایی چه باید کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من شش ماهه ازدواج کردم. هنگام رابطه با دخول ارضا نمیشم و فقط از طریق تحریک کلیتوریس اون هم خیلی سخت. اول اینکه میتونه عوارض خودارضایی باشه؟ و برای جبرانش چیکار میشه کرد و پیش چه نوع دکتری برم که بتونم با دخول ارضا بشم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

در قدم اول باید اطلاعات خود را در زمینه رابطه جنسی بالا ببرید. برخلاف آنچه فکر می کنید و در فیلم ها دیده اید بیش از ۸۵ درصد خانم ها از طریق کلیتوریس ارضا شده و از طریق دخول به ارگاسم نمیرسند. در واقع تعداد بسیار محدودی خانم از طریق دخول ارضا می شوند. سعی کنید مدت معاشقه را افزایش داده، خودارضایی را کاملا متوقف کنید، از پوزیشن هایی برای نزدیکی کمک بگیرید که حین دخول تحریک و مالش همزمان کلیتوریس انجام میگیرد مثل پوزیشن زن بالا و مرد پایین. یا حین دخول خودتان کلیتوریس را تحریک نمایید تا ارضای جنسی حین دخول (در واقع از طریق کلیتوریس اما حین دخول) انجام گیرد. خودارضایی به تنهایی تاثیری روی این مساله ندارد اما چون ذهن و بدن شما یاد گرفته و شرطی شده که فقط در یک پوزیشن و حالت خاص ارضا شود، ارضا شدن در سایر شرایط سخت و زمان برتر میشود با توقف خودارضایی احتمال موفقیت شما بیشتر میشود. نیاز به مراجعه به پزشک نیست اما اگر از نظر روانی خیلی تحت فشارید به سکسولوژیست مراجعه کرده تا اطلاعات جنسی شما را با مشاوره افزایش دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...