دانشنامه فرزند

خونریزی و درد دور ناف در هفته چهاردهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 41 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 71.3 کیلوگرم بوده و اکنون 74 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ. 12.2 بوده. اکنون در هفته 14 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از pregnacare. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، سال 88 بوده و زایمان سزارین. سوال من این است که صبح دچار خونریزی قرمز غلیظ شدم و بدون دیدن هیچ لختگی، درد در ناحیه زیر شکم ندارم ولیکن کمی دور ناف درد دارم، علت خونریزی من چیست؟ و آیا ممکن است دچار سقط جنین شوم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

علت خونریزی میتواند ناشی از لخته پشت جفتی یا فعالیت زیاد و استرس باشد و باید سونوی بارداری انجام دهید تا سلامت جنین بررسی شود و از شیاف پروژسترون یکی صبح یکی شب از مقعد استفاده نمایید. نزدیکی نکنید و استراحتتان را بیشتر نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...