دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با نتیجه بی بی چک منفی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دو ماه هست برای بارداری اقدام کردم، ماه قبل که باردار نشدم، با اینکه فولیکول سمت راست 22 داشتم، این ماه هم یک فولیکول 20 سمت چپ داشتم، سونو رو برای خودتون فرستادم. 9 روز از اقدام به بارداریم میگذره، بی بی چک گذاشتم منفی شد، ممکنه زود گذاشته باشم؟ بی بی چک کی درست جواب میده؟ البته دیروز یه لکه خون دیدم، دلیلش چی میتونه باشه؟ اگه بی بی چک رو در روز مناسب استفاده کردم، چرا با وجود اینکه هیچ گونه مشکل تخمدان و رحمی ندارم، بار دار نمیشم؟ بچه اول من یه دختر و 12 سالش هست خودم 31 سال دارم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

نکته اول اینکه بسیار زود برای بی بی چک اقدام کرده اید. در برخی خانم ها در زودترین حالت بی بی چک یک الی دو روز قبل از قاعدگی جواب مطمئن می دهد اما در اکثریت بی بی چک یک هفته تا ده روز بعد از تاخیر قاعدگی جواب مطمئن می دهد. به علاوه در کل جواب منفی بی بی چک قابلیت اعتماد نداشته و خطای زیادی دارد. بنابراین فعلا صبر کنید اگر دچار تاخیر در پریود شدید برای انجام آزمایش خون اقدام کنید. در مورد سوال دیگرتان هم، شانس بارداری در ماه در حدود ۲۵ درصد است، بنابراین و با توجه به سابقه بارداری قبلیتان شما تا ۶ ماه برای باردار شدن فرصت دارید استرس نداشته باشید. اگر بعد از ۶ ماه بارداری رخ نداد بررسی های لازم از جمله وضعیت قدرت باروری همسرتان را انجام دهید. دیدن لکه خون می تواند نشانه ای از لانه گزینی باشد، فعلا صبر کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...