دانشنامه فرزند

تعیین روز تخمک گذاری در سیکل 40 روزه به چه صورت می باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 ساله هستم. قدم 168 سانتیمتر است و وزنم 70 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 13 دی ماه می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 40 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از طبیعی استفاده می کردیم. 2، 3 روزه با شوهرم از قرص های ویتامین استفاده می کنیم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 3 ماه است. 1 سال پیش در سونو گرافی کیست ریز که با 100 عدد قرص متفورمین مصرف کردم. من باید تحت نظر باشم؟ برای زمان دقیق تخمک گذاری برای بارداری چکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

طول دوره قاعدگی شما بسیار طولانی تر از حالت عادی است که احتمالا هنوز مشکل کیست تخمدان یا همان تنبلی تخمدان را دارید بهتر است قبل از اقدام به بارداری مشکل نامنظمی قاعدگی خود را حل کنید تا سریع تر باردار شوید. آزمایش هورمونی و سونوگرافی رحم و تخمدان برای شما نزد یک پزشک معتبر لازم است، باید تحت نظر پزشک ابتدا درمان شوید با قاعدگی نامنظم تخمین تاریخ تخمک گذاری ممکن نیست و احتمالا با این شرایط اصلا تخمک گذاری نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...