دانشنامه فرزند

آیا درد در هفته سی و هشتم بارداری نشانه درد زایمان است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله هستم. قدم 170 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 84 کیلوگرم بوده و اکنون 94 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/3/13 بوده. اکنون در هفته 38 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از کلسیم، آهن و مولتی ویتامین است. سه تا سقط داشتم. سوال من این است که من تقریبا هر دو ساعت یا یک ساعت زیر دلم درد داره مثل درد پریودی امروز 37 هستم به نظر شما درد زایمان هست؟ چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

توی ماه آخر، دردهایی شبیه درد زایمان بوجود میاد، که ماه درد میگویند. در صورتی که دردها پیوسته باشه یا همراه ترشح و آبریزش باشه، سردرد و تاری دید داشته باشید، سریعا مراجعه کنید. در غیر این صورت استراحت کافی داشته باشید، حواستون به حرکات جنین باشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...