دانشنامه فرزند

خارش شدید در ناحیه واژن به چه دلیل می باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۱ ساله هستم. قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزنم ۶۸ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲ می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۳۰ روزه است، قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم و یک زایمان سزارین داشتم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۳ سال است. هفت روز قبل از پریودیم واژنم از بیرون احساس خارش میکنه روزای آخر خارش حتی داخلی هم میشه به محض اینکه پریود شدم همه خارش ها تموم میشن.

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

احتمال داره که شما دچار عفونت شده باشید، حتما به پزشک یا ماما مرجعه کنید تا معاینه بشید و نوع عفونتتون مشخص بشه و درمان بشید. در ضمن حتما پاپ اسمیر هم انجام بدید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...