دانشنامه فرزند

آیا افراد سالم می توانند از قرص های محرک تخمک گذاری استفاده کنند؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

میخواستم بدونم اگر بخوام دو قلو دختر و پسر به دنیا بیارم چه غذاهایی باید بخورم؟ آیا قرصهایی که هست ضرر داره با توجه به اینکه قاعدگی منظمی دارم. اولین بارداری هم هست که میخوام بشم. چند ماه قبل از زمانی که بخوام باید آمیزش داشته باشم؟ چقدر طول میکشه تا باردار بشم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

حدود یک سال زمان برای بارداری فرصت دارید، ممکن است در ماه اول یا ماه آخر بارداری رخ دهد نمی توان گفت. بله، داروها باید فقط در افرادی که مشکل تخمک گذاری دارند استفاده شود و در افراد سالم احتمال بارداری خارج رحم دارد. با تغذیه نمی توان به بارداری دو قلو و جنس دختر و پسر دست یافت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...