دانشنامه فرزند

دفع لخته خون در هفته سی و سوم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۴۰ ساله هستم. قدم ۱۶۳ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۷۰ کیلوگرم بوده و اکنون ۸۰ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵/۷/۱ بوده. اکنون در هفته ۳۳ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از کلسیم، آهن، مولتی ویتامین، لووکسین و آ اس آ. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یک بارداری و زایمان طبیعی، یک خارج رحمی و رفع آن با دارو. سوال من این است که، در هفته ۳۳ ام بارداری هستم. امروز صبح لخته خون مشاهده کردم وقتی دستشویی میرم و خشک میکنم دستمال خونی است خیلی نگرانم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

وجود خونریزی یا لکه بینی در هر سن بارداری باید علت آن بررسی شود و بهتر است یک سونوی سلامت جنین و جفت را انجام دهید و به پزشکتان مراجعه نمایید و استراحت بیشتری داشته باشید و نزدیکی نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...